Ceny elektřiny
2024
Informace o cenách elektrické energie, výběr vhodného dodavatele.


EON.cz - elektřina a plyn

Cena za 1 kWh elektřiny se odvíjí od toho, jakého si zvolíte dodavatele elektrické energie, a jaký u tohoto dodavatele budete mít produkt neboli tarif.

Průměrně se cena za 1 kwh elektřiny v roce 2012 pohybuje kolem 4,50 Kč, ale například v případě, kdy elektřinu používáte k vytápění, máte sjednanou sazbu, která umožňuje využívání tzv. nízkého tarifu, může to být i výrazně méně.


Volba dodavatele a tarifu elektřiny

Proto je velmi důležitá nejen volba správného dodavatele elektřiny, ale také sjednání odpovídajícího tarifu. Většina domácností využívá základní tarif D02d, který odpovídá provozu domácnosti, kde je elektřina využívána pouze pro běžné domácí spotřebiče a k osvětlení.

Tarify pro vytápění a ohřev vody

Pokud ovšem bydlíte v rodinném domě, kde elektřinou nejen ohříváte teplou vodu, ale také topíte, bude pro Vás výhodné sjednat si u Vašeho dodavatele tomu odpovídající tarif, případně přejít k takovému dodavateli elektřiny, který bude mít tento tarif výhodnější. Cena za 1kWh elektřiny pak pro Vás celkově bude nižší a můžete tím ušetřit až několik tisíc Kč měsíčne.

Online kalkulačky ceny elektřiny

Pokud chcete platit nižší cenu za 1 kWh elektřiny, bude pro Vás výhodné využít některou z on-line kalkulaček cen elektřiny dostupných na intenretu. Pořet dodavatelů elektrické energie jde v ČR do několika desítek, a každý z nich nabízí i několik deístek tarifů, prokousávat se všemi údaji "ručně" by zabralo příliš mnoho času.

Internetová on-line kalulačka Vám po zadání základních parametrů spočítá, jaká bude u daného dodavatele cena za 1 kwh eletřiny a provede také srovnání dodavatelů elektřiny.Potřebujete si půjčit peníze?

Výhodnou půjčku na cokoliv žádejte na Maxi-půjčky.cz