Půjčky od soukromých osob


Další informace:

Elektřina a její ceny: Co nás čeká v roce 2024?
Půjčka do výplaty bez 1 Kč – opravdu se vyplatí ušetřit za registrační poplatek?
Nejčastější mýty o půjčkách aneb nevěřte všemu!
Které údaje o úvěru je poskytovatel povinen trvale zpřístupnit?
Chci pracovat na dobu neurčitou. Jak na to?
mPůjčka Plus se vám přizpůsobí
Půjčka bez nutnosti prokázat příjem
Slevomat.cz pobyty pro dva
Termínovaný vklad s nejvyšším úrokem
Výhody a rizika půjček od soukromých osob
Porovnání cen elektřiny
Krátkodobé SMS půjčky
Ceny elektřiny pro domácnosti
Změna dodavatele elektřiny
EON produktové řady
Srovnání cen elektřiny
Platnost nízkého tarifu E ON
Cena za 1 kWh elektřiny
Podnikáme z domova – jak na to


Půjčky od soukromých osob - výhody a rizika

Alternativou k půjčkám od bank a nebankovních společností jsou půjčky od soukromých osob / investorů. Většinou po nich saháme až ve chvíli, kdy ostatní možnosti selžou. Jsou totiž nejvíce rizikové a zpravidla za ně také zaplatíme nejvíce peněz.

Jaký je důvod vzít si půjčku od soukromé osoby?

Jde o bezúčelové půjčky, které získá téměř každý. Podmínkou bývá zástava majetku nebo podpis směnky, což je také největším kamenem úrazu. Musíte si být jisti, že peníze zvládnete řádně splatit, jinak se dostanete do velkých potíží. Půjčky u bank bývají poměrně zdlouhavé a mívají náročná kritéria. Nebankovní společnosti jsou benevolentnější, ale také nepůjčí jen tak každému, i zde jsou jistá pravidla. Nejméně náročné jsou SMS půjčky, ty vám však poskytnou maximálně pár tisíc korun, takže když potřebujete více, zbývá často soukromý investor.

Nejrychlejší půjčky na trhu

Neúčelové půjčky od soukromých osob jsou tím nejrychlejším a trhu s půjčkami, pokud pomineme nízké mikropůjčky. Jsou tedy velmi žádané a nabízí se na každém rohu. Příkladem mohou být letáčky na sloupech veřejného osvětlení a v poštovních schránkách, nebo tištěná či internetová inzerce. Většinou stačí odpovědět na inzerát, vyřízení půjčky bývá rychlé bez zbytečného papírování. Vybírejte si ale jen prověřené inzerenty a vždy dbejte na řádné podepsání smlouvy, kterou si důkladně pročtete a porozumíte jí. Pokud podepisujete směnku nebo zastavujete majetek, musíte si být jisti, že půjčku dokážete splácet, abyste o svůj majetek nepřišli.

Pozor na podvody

Vyskytují se ale také podvodné nabídky. Většinou se jedná o volání na placené linky nebo zasílání drahé SMS zprávy pro získání dalších informací nebo posouzení žádosti. Ve skutečnosti ale inzerent žádné půjčky neposkytuje a jen z vás vytáhne peníze za telefonní hovor. Na takové inzeráty proto raději nereagujte.